Lesík života

Tvé činy vždy následují Tvá přesvědčení. (Vzepřít se obrům)

Kalendář

:)

Svěřování

Často se mě lidi ptají: Co ti je? Co se stalo? Ve chvíli, kdy nevypadám nejlépe a nedaří se mi. A moje častá odpověď: Nic. Nato si začnou stěžovat, že se jim s ničím nesvěřím a že o mě nic neví. Jako bych mezi sebe a ostatní lidi stavěla zeď.

            Ale na druhou stranu existuje jedna osoba, která se mě na nic neptá a jí přesto na sebe sypu všechny své nejtajnější bolesti. Zná mé největší tajemství, ale vůbec se o to nestará. Jak by řekli učitelé: Jedním uchem dovnitř, druhým ven.

            Tak proč se nesvěřím lidem, které to evidentně zajímá , ale někomu, kdo si na mě za 3 minuty ani nevzpomene? A proč to vlastně dělám? Proč mám pocit, že by někoho mohlo zajímat, co se se mnou děje? Vždyť to nikoho nezajímá. Teda musím přiznat, že někoho ano, ale obvykle jde o lidi, kterým nemám žádný zájem to říkat.

            To vše mě vedlo k otázkám: Proč se svěřujeme? A komu se svěřujeme? 

Ptala jsem se na to jednoho mého kamaráda, ale neodpověděl mi. Tak se ptám Vás. Názory mě zajímají.

            Podělím se s Vámi o svůj názor, ale není úplný. Tak pokud ho chcete znát a vyjádřit se k tomu, tak to otevřete.

            Podělím se s Vámi o svůj názor, ale není úplný. Tak pokud ho chcete znát a vyjádřit se k tomu, tak to otevřete.

            Myslím, že lidé se svěřují ve chvíli, kdy se potřebují vypovídat. Ve chvíli, kdy je toho na ně už moc a bojí se, že by se jinak sesypali. Bohužel žádný jiný důvod mě nenapadá. Víc jsem se zaměřila na to KOMU.

            Existuje taková zašlá myšlenka, že lidé jen potřebují najít někoho, kdo je vyslechne. Myslím, že tak to ale není. Myslím, že lidé hledají někoho, komu by byli ochotni se svěřit. Komu by věřil celým srdcem. Že je neodsoudí a nezavrhne. Že to proti nim nepoužije. Co je podle mě nejhorší dopad svěřování se. Když to proti Vám potom někdo použije.

            Ještě mám ale jednu verzi. Někdy se lidé svěří někomu, o jehož názor se vůbec nestarají. Je jim jedno, jestli je odsoudí nebo ne.

            To je můj názor. Ale, jak říkám, nejspíš není úplný. Proto se zajímám o jakýkoliv názor.

 

Žádné komentáře
 
Když připustíš porážku, pak ji dostaneš.