Lesík života

Tvé činy vždy následují Tvá přesvědčení. (Vzepřít se obrům)

Kalendář

Sloh

     Kdykoliv vstupujete do obchodu nebo jiné veřejné budovy, upoutá vás nejdříve pohled na výstražný nápis: Pozor, objekt je střežen kamerovým systémem. Toto upozornění již dávno přestalo být výsadou obchodů, ale dostává se nyní i do soukromých firem, na soukromé pozemky a na ulice.

         Tak jako snad každá problematika má i tato dvě strany mince. Pro firmy, obchody a jiné podobné instituce, které využívají kamerového systému, je to samozřejmě výhodné. Pomáhá jim to sledovat, kde se co děje a nahrávky je upozorňují na nebezpečí krádeže a přepadení. Policii tyto záznamy napomáhají k dopadení pachatele. I díky médiím po přehrání záznamu či fotografie se mohou ozvat na policii lidé, kteří o podezřelém mají nějaké informace.

         Zároveň je ale v některých případech kamerový systém využíván i na pracovištích, aby měl majitel firmy přehled o svých zaměstnancích.  Sledují, zda si zaměstnanci plní své povinnosti a jestli žádným způsobem nenarušují pracovní morálku a harmonii mezi kolegy. Je to ale správné?

         Správné nejspíše ne, ale v dnešní době jsme si na to už zvykli. Někdy když přijde člověk do obchodu, bojí se si sáhnout do kapsy pro kapesník, aby se na něj hned nevrhla ochranka a nezačala ho obviňovat, že měl v úmyslu něco odcizit. V případě kamer na pracovišti to hraničí s narušením soukromí jedince.

         Je pravda, že kamery mají velice často hlavní účast na dopadení zločince, ale pokud přihlédneme k faktu, že technika pokročila a zločinci jdoucí po větší kořisti bývají chytří, tudíž jsou schopni nejrůznějšími způsoby oklamat tento systém. V těchto situacích jsou záznamy zbytečné a následné vyšetřování selže na nedostatku důkazů.

         Pokud tedy porovnáme všechna pro (např. zamezení zločinu, dopadení obviněného…) a proti (např. nedostatek soukromí, strach ze sledování), měly by se kamery omezit pouze na skutečně problematická místa. Tak bychom my lidé mohli klidně žít a problémové osoby by skončily ve vězení či jiných nápravných ústavech.

Posledni komentare
15.01.2015 12:43:38: Kamery na motorku, super věc...už jsem tomutaké propadl: http://www.max-kamery.cz/cs/kategorie/kame...
22.04.2014 10:29:37: Příslušenství pro kamery http://www.prislusenstvimadman.cz/cs/10-prislusenstvi-pro-bezne-kamery ...
 
Když připustíš porážku, pak ji dostaneš.